DIY: Mocno odżywiający krem pod oczy {BliskoNatury}

/
0 Comments
Kochani,

dziś kolejny DIY - tym razem na mocno odżywiający krem pod oczy.
Składniki, które wybrałam, sprawią, że wrażliwa i wymagająca skóra wokół oczu będzie napięta i wzmocniona. Krem od miesiąca stosuje moja mama. Jest z niego tak bardzo zadowolona, że poprosiła o dokładkę, tym razem w większej pojemności, by móc stosować go na całą twarz :)Faza Olejowa

Emulsan 3,45 g
Olej moringa 5,75 g
Olej jojoba 8,05 g

Faza wodna

Woda 34,51 g

Faza dodatków

Witamina E 4,60 g
Konserwant 1,15 g

Utensylia

2 x zlewka szklana (min. 250 ml)/2 x glass beaker (min. 250 ml)
waga elektroniczna/electronic scale
mieszadło/stirrer
alkohol (do dezynfekowania powierzchni)/alcohol (to disinfect surfaces)
opakowanie min. 50 ml/min. 50 ml packaging (jar)
garnek do kąpieli wodnej/water bath pot

Przed przystąpieniem do pracy należy dokładnie umyć i zdezynfekować wszystkie narzędzia i powierzchnie./Before starting work, thoroughly wash and disinfect all tools and surfaces.1. Do zlewki I dodajemy wszystkie składniki fazy tłuszczowej.\Add all fat phase ingredients into beaker I.
2. Do zlewki II dodajemy wszystkie składniki fazy wodnej.\Add all water phase ingredients into beaker II.
3. Obie zlewki wkładamy do kąpieli wodnej i czekamy do momentu rozpuszczenia składników fazy tłuszczowej.\ Put both beakers into water bath and wait until the dissolution of the components of the fat phase.
4. Przelewamy fazę tłuszczową do fazy wodnej i mieszamy.\Pour the fat phase to the aqueous phase and mix the emulsion.
5. Zostawiamy emulsję do stężenia.\Leave the emulsion to coagulation.
6. Gdy osiągnie temperaturę pokojową, możemy dodać składniki fazy dodatków. Dokładnie mieszamy.\When it reaches room temperature, add additives phase components. Mix thoroughly
7. Kosmetyk przekładamy do wcześniej przygotowanego opakowania i cieszymy się naszym ekologicznym iskutecznym kremem :)\Transfer product into a previously prepared jar and enjoy your own ecological andeffective cream :)Krem bardzo głęboko nawilża, skóra jest po nim napięta i bardzo gładka. Szybko się wchłania, doskonale nadaje się jako baza pod makijaż - nie warzy się i nie przetłuszcza skóry. Idealny do cer dojrzałych i bardzo suchych.


You may also like

Brak komentarzy: