Kosmetyki i szczytny cel? To możliwe: 2H.

/
0 Comments
Kochani!

Dziś trochę inaczej niż zawsze: mianowicie o inicjatywie 2H, której przewodzi polska marka kosmetyczna Diadem Cosmetics.
Odkąd pamiętam, zawsze byłam nadzwyczaj emocjonalną osobą. Poruszają mnie historie kobiet i dzieci, których los został z góry przesądzony. Bo takie jest środowisko, w którym żyją, bo taki jest świat, który nie zawraca sobie nimi głowy, bo takie jest otoczenie, które udaje, że nie widzi. Niepojęte jest dla nas, ludzi z tego nowoczesnego świata, jak gdzieś, na innym kontynencie, cywilizacja zatrzymała się w miejscu, nie rozwija się, przyzwala na okrutne traktowanie słabszych, biedniejszych, bezbronnych.

Najgorsza jest jednak bezsilność. Bo jak pomóc komuś, kto żyje tysiące kilometrów od nas? 

I tu pojawia się inicjatywa 2H.

Darowizna jest uzależniona od liczby sprzedanych kosmetyków. Wspólnie z partnerami firma Diadem pozyskuje nauczycieli i zatrudnia ich po takich stawkach, aby ich cel był możliwy do osiągnięcia. Na chwilę obecną ufundowano już ponad 24000 godziny edukacji (te godziny należy postrzegać jako osobo-godziny czyli sumujemy godziny edukacji poszczególnych osób). W połowie każdego miesiąca począwszy od lutego, na stronie będą dostępne raporty składane przez partnerów firmy, w których będzie widoczna liczba ufundowanych godzin oraz sposób, w jaki programy edukacyjne zostały zrealizowane. Ponieważ liczba godzin jest uzależniona od liczby produktów to nie ma żadnych limitów jeśli chodzi o kwotę darowizny. Cena godziny edukacji wraz ze wzrostem Inicjatywy 2H, będzie maleć zgodnie z zasadą korzyści skali. Informacje o 2H będą się pojawiać w prasie lokalnej (we wszystkich regionach gdzie firma posiada sklepy stacjonarne) oraz w radio i TV (programy śniadaniowe).


Jak to działa?

ZAKUPY

Wszystko zaczyna się od zakupu kosmetyków. Kiedy otrzymujemy zamówienie, wspólnie z naszymi partnerami pracujemy nad organizacją edukacji i szkoleń, aby obietnica 2H została spełniona.

FINANSOWANIE

Na koniec każdego miesiąca podliczamy liczbę sprzedanych kosmetyków i przekazujemy miesięczną darowiznę przeznaczoną na finansowanie edukacji przez naszych partnerów - organizacje non-profit w krajach Trzeciego Świata

EDUKACJA

Nasi partnerzy we współpracy z nami organizują edukację szkolną porzuconych przez matki dziewczynek oraz warsztaty zawodowe dla kobiet w ciężkiej sytuacji życiowej.

ROZWÓJ

Dziewczynki rozwijają ciekawość świata i pewność siebie - po szkole średniej idą na studia lub rozpoczynają pracę. Kobiety biorące udział w szkoleniach zawodowych często zakładają własne firmy usługowe i inspirują swoje otoczenie do walki o ekonomiczną niezależność. Dzięki 2H kobiety doceniają siłę edukacji. Mamy nadzieję, że to przyniesie owoce kiedy zdecydują się inwestować w edukację własnych dzieci.


Każdy z nas może wspomóc inicjatywę i choć odrobinę zmienić świat.


Niebawem przeczytacie więcej o kosmetykach firmy.


You may also like

Brak komentarzy: