DIY: Odmładzający krem do twarzy z kwasem hialuronowym, olejem arganowym i olejem truskawkowym {EcoSpa}

/
1 Comments
Za dwa dni dzień matki :)
Ja zrobiłam dla swojej krem z kwasem hialuronowym i olejem arganowym, męczyła mnie o niego całe miesiące ;) Kosmetyk powstał, a jakże, na bazie emulgatora Olivem 1000. Jest w nim mnóstwo dobroci, więc jestem przekonana, że przyniesie naprawdę świetne efekty. Jednak recenzję otrzymacie od źródła, czyli mojej Mamci :) Tymczasem zapraszam na DIY :)FAZA TŁUSZCZOWA:


FAZA WODNA:


Dodatkowo przygotujcie: dwie szklane zlewki, mieszadło, wagę elektroniczną, garnuszek do kąpieli wodnej i opakowanie na krem (pojemność 50 ml). Przyda Wam się też patyczek laryngologiczny, który ułatwi przełożenie kremu do słoiczka :) Pamiętajcie o zachowaniu zasad BHP - utensylia i opakowania muszą być zdezynfekowane!


Olivem 1000 jest emulgatorem do przygotowywania emulsji typu olej w wodzie (O/W). Emulgator ten produkowany jest z pochodnych oliwy z oliwek,  powstaje w wyniku zestryfikowania grup kwasów tłuszczowych sorbitolem i alkoholem cetylostearylowym. Olivem1000 produkowany jest całkowicie z naturalnych i biodegradowalnych surowców, nie zawiera oksyetylenowancyh składników, jest akceptowany przez ekologiczne jednostki certyfikujące.

Olivem 1000 jest szczególnym emulgatorem, gdyż oprócz tworzenia emulsji wykazuje bardzo dobre działanie nawilżające i emoliencyjne (wygładzające, natłuszczające). Decyduje o tym jego specyficzna forma. W momencie tworzenia się emulsji Olivem 1000 tworzy ciekłe kryształy o strukturze podobnej do ciekłokrystalicznego cementu międzykomórkowego występującego naturalnie w skórze i to dzięki temu bliskiemu powinowactwu doskonale poprawia jej elastyczność i nawilżenie.

Olej arganowy jest wyjątkowym olejem roślinnym. Prawie 80% jego objętości stanowią nienasycone kwasy tłuszczowe bardzo ważne dla ludzkiego organizmu.  Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe uczestniczą m.in. w tworzeniu prostaglandyn hormonów odpowiedzialnych za szereg bardzo ważnych procesów zachodzących zarówno w skórze jak i całym organizmie. Wyjątkowa kompozycja oleju arganowego sprawia, że jest bardzo dobrze przyswajalny i wchłaniany przez skórę. Pod wpływem enzymów występujących w skórze składniki oleju są odpowiednio modyfikowane i wnikają w głębsze warstwy skóry.

Olej arganowy jest doskonały na dojrzałą i starzejącą się skórę, wzmacniając barierę naskórkową poprawia nawilżenie skóry, chroni przed przedwczesnym pojawieniem się zmarszczek, wzmacnia paznokcie i włosy. Olej arganowy zawiera szereg fitosteroli, posiada właściwości antyzapalne i chroniące skórę (stigmasterol). Zawiera butyrospermol pielęgnujący skórę przed i po opalaniu.

Olej z pestek truskawek znajduje swoje zastosowanie głównie ze względu na obecność nienasyconych kwasów tłuszczowych.  Jest bardzo bogaty w kwasy omega-3 i omega-6, zawierając m.in. ok. 50% kwasu linolowego.

Miejscowa aplikacja oleju z truskawek uzupełnia niedobór niezbędnych kwasów tłuszczowych, który może prowadzić do zmniejszenia pojemności wodnej bariery skóry.

Olej z pestek truskawek działa nawilżająco, chroni i odżywia skórę oraz pozostawia ją gładką i miłą w dotyku.

Ekologiczny hydrolat różany, otrzymywany z kwiatów róży damasceńskiej (Rosa Damascena), poprzez destylację parą wodną. Szczególnie polecany do pielęgnacji skóry suchej, dojrzałej, wrażliwej i pozbawionej witalności.

Jest mocnym humektantem (ma właściwości wiążące wilgoć w skórze i zapobiegające jej odwodnieniu). Delikatnie napina naskórek i spłyca zmarszczki. Posiada wyjątkowy, prawdziwie różany zapach.

Kwas ULMW z certyfikatem ECOCERT to kwas hialuronowy najnowszej generacji uzyskany metodą degradacji enzymatycznej, dzięki czemu nie zawiera takich substancji drażniących jak kwas chlorowodorowy, wodorotlenek sodu czy nadtlenek wodoru. Przeprowadzone badania wykazują, że jest znacznie bezpieczniejszy, a także posiada intensywniejsze działanie niż inne dostępne na rynku kwasy hialuronowe. Posiada właściwości zatrzymywania wody, podobne do kwasu hialuronowego wysokocząsteczkowego, z tą różnicą, że po zastosowaniu kwasu hialuronowego ULMW nie istnieje odczucie lepkości.

Kompleksowe działanie umożliwia zmniejszenie widoczności zmarszczek, dotlenienie skóry, przywrócenie elastyczności, a także usuwanie wolnych rodników, które przyspieszają proces starzenia się skóry.

Bardzo małe cząsteczki tego kwasu - poniżej 25 nm – przyczyniają się do najbardziej skutecznej odbudowy uszkodzonego naskórka. Działanie nawilżające tego kwasu powiązane jest z silnymi właściwościami higroskopijnymi. Kwas ULMW posiada neutralne pH.
Niacynamid to aktywna postać witaminy B3, która pełni ważną rolę w syntezie aminokwasów i kwasów nukleinowych. Jako związek stosowany w kosmetyce jest bezpieczny i hipoalergiczny, a jego skuteczność została potwierdzona licznymi badaniami.

Niacynamid przede wszystkim poprawia wygląd cery dojrzałej i starzejącej się. Stymuluje syntezę kolagenu i ceramidów, które stanowią podstawowy składnik cementu międzykomórkowego, zapewniającego integralność bariery skórnej, oraz hamują przezskórną ucieczkę wody.

Już po 8 tygodniach aplikacji w stężeniu 4% zauważalna jest redukcja głębokich zmarszczek, bruzd oraz poprawa elastyczności skóry. Niacynamid hamuje także proces fotostarzenia i rozjaśnia przebarwienia.Do zlewki I dodajemy kolejno:
Do zlewki II dodajemy kolejno:

Następnie zlewki wkładamy do kąpieli wodnej i podgrzewamy do rozpuszczenia tłuszczów. Przelewamy fazę tłuszczową do fazy wodnej. Nasz krem będzie miał ciemny, lekko ziemisty kolor - jest to spowodowane dodaniem Oleju z nasion truskawki, który właśnie taki odcień posiada. Uprzedzając pytania - tak, podgrzewałam oleje zimnotłoczone, jeśli chcecie, możecie je dodać w fazie dodatków. Ja wychodzę z założenia, że swoje właściwości i tak zachowają, choć pewnie w mniejszym stopniu. Kwas hialuronowy może być (przez krótki czas) podgrzewany do temperatury 80 stopni.


Wystarczy ładnie zapakować


I prezent na Dzień Mamy gotowy! :)


Myślę, że użyte w kremie surowce dadzą bardzo zadowalające efekty - właściwie każdy jeden produkt ma działanie silnie nawilżające, napinające i spłycające zmarszczki. Co prawda moja Mamcia jest jeszcze młoda i jej skóra jest w bardzo dobrej kondycji, niemniej jednak stara się zapobiegać zmarszczkom (co się oczywiście chwali), a jeśli ja mogę stworzyć kosmetyk mocno spersonalizowany, jest tym bardziej kontenta :) Na pewno niebawem powrócę do Was z opinią, zatem - pozostańcie dostrojeni! :)
You may also like

1 komentarz: