Ekologiczne pranie, czyli o płynie Attitude.

/
1 Comments
Dziś recenzja nietypowa. Powiecie, że zaraz zacznę testować karnisze :) Otóż  nie, opinie na temat produktów dla gospodarstwa domowego będą się pojawiać, ale sporadycznie. Jest to - mimo wszystko - blog o określonym profilu, niemniej jednak prać trzeba, a przyznam, że to ja byłam osobą, która zaproponowała ten akurat produkt. Dlaczego? Byłam po prostu bardzo ciekawa, czy ekologiczne detergenty sprawdzą się równie dobrze, jak chemikalia, które fundujemy naszym tekstyliom :) Czy tak się stało? Przeczytacie niebawem :)


Skoncentrowany dwukrotnie płyn do prania, zarówno do białych jak i kolorowych ubrań. Odpowiedni do delikatnych tkanin, nadaje się także do prania ręcznego. O zapachu cytrusowym  pochodzący z naturalnych olejków eterycznych.

Właściwości:

Dwukrotnie skoncentrowany płyn do prania, zarówno do białych jak i kolorowych ubrań
Przyjazny dla środowiska, naturalny i biodegradowalny
Posiada kanadyjski ekologiczny certyfikat EcoLogo
Neutralne CO2, nie przyczynia się do zmian klimatu
Odpowiedni do delikatnych tkanin, nadaje się także do prania ręcznego
O zapachu cytrusowym
1,8 l wystarcza na 40 prań
Odpowiedni dla Wegan
Nie jest testowany na zwierzętach
Nie zawiera sztucznych zapachów
Nie zawiera karcynogennych składników
Nie zawiera sztucznych barwników
Nie zawiera substancji pochodzenia petrochemicznego
Nie zawiera enzymów
Nie zawiera optycznych wybielaczy

ATTITUDE to produkty, które posiadają najbardziej restrykcyjny certyfikat ekologiczny w Ameryce Północnej tj. EcoLogo. Jako pierwsze na świecie ekologiczne środki czystości  spełniają  rygorystyczne naukowe kryteria neutralności CO2.

ATTITUDE to ekologiczna alternatywa dla popularnych, konwencjonalnych środków czystości. Misją firmy jest dostarczanie konsumentom bardzo wysokiej jakości produktów ze szczególną troską o nasze zdrowie i środowisko.  Mottem firmy jest „Żyj i konsumuj odpowiedzialnie. Od Twoich dzisiejszych wyborów zależy nasza przyszłość”.

Produkty ATTITUDE zdobyły uznanie klientów na całym świecie.


Skład: woda, związki powierzchniowo czynne pochodzące z kukurydzy i kokosa, sodium citrate, sodium gluconate, olejki eteryczne


Na pierwszy rzut oka wydawałoby się, że mamy do czynienia ze zwykłym płynem do prania dostępnym w drogerii. Dopiero skład (i cena) uzmysławia nam, że jest to produkt w pełni ekologiczny. Do prania mamy prawie 2 l (a dokładnie 1,8 l) płynu, co starcza na - wierzcie mi - wieeeeele prań. 

Używam produktu od przeszło dwóch miesięcy, dziś wykończyłam go doszczętnie. Pranie robię średnio... codziennie. Czasem nawet dwa, trzy razy dziennie. Przy małym, brudzącym dziecku to norma. A przynajmniej tak mi się wydaje :)


Używam go zarówno do kolorów, jak i do bieli. Sprawdza się doskonale! Nie dopiera może największych plam (czyt. uwielbiane przez mojego synka buraczki, które zazwyczaj znajdują się wszędzie, tylko nie w buzi), ale z tymi dość uciążliwymi (soczek marchewkowy, moja zmora) radzi sobie całkiem nieźle. Kolory nie blakną a biel nie żółknie, prawie jak w reklamie Vizir ;) Z tą różnicą, że płyn Attitude nie uczuli (a właściwie - nie powinien) i jest bezpieczny dla środowiska.


Zapach płynu jest bardzo delikatny, lekko cytrusowy. Raczej nie utrzymuje się na ubraniach. Wielką zaletą produktu jest to, że dodawanie do prania płynu do płukania/zmiękczania tkanin, jest zupełnie zbędne. Ubrania są miękkie i delikatne.

Cena dla jednych może być na minus, jednak biorąc pod uwagę ogromną wydajność i bardzo dobre działanie uważam, że warto zainwestować, szczególnie, że oszczędzamy na płynie do płukania :)

Płyn kupicie w sklepie organeo.pl
You may also like

1 komentarz: